Artykuły na: Ustawienia

Użyj rozpoznawania twarzy

Zastosowanie opracowanej technologii pozwala na realizację łatwej dla przedsiębiorstw oraz wygodnej i nieinwazyjnej dla pracowników rejestracji czasu pracy.
Technologia zapewnia bezpieczeństwo i łatwość korzystania z oprogramowania, rozwiązuje problem nieuprawnionej rejestracji czasu.

Rozpoznawanie twarzy - Jak to działa?


Wykorzystując metody sztucznej inteligencji, system potrafi rozpoznawać twarz danego użytkownika przypisanego do karty QR.

Dołączanie do beta-testówTylko główny administrator może zadecydować o dołączeniu do beta-testów.

Przejdź do Ustawieniach organizacji (ikona konta w prawym górnym rogu aplikacji webowej) następnie w sekcji po lewej kliknij Zaawansowane i Dołącz do listy oczekujących.
Otrzymasz powiadomienie mailowe, gdy na Twoim koncie wszystko będzie gotowe do działania.Pamiętaj, że rozpoznawanie twarzy to funkcjonalność w wersji beta, dlatego włączamy ją na kontach klientów w ustalonej przez nas kolejności.

Pierwsza konfiguracja


W Ustawieniach organizacji (ikona konta w prawym górnym rogu aplikacji webowej) przejdź do sekcji Rejestracja czasu pracy. Włącz Użyj rozpoznawania twarzy.Pamiętaj też, aby zaktualizować aplikację inEwi RCP na swoim urządzeniu.

Rozpoznawanie twarzy


Podczas pierwszego odbicia karty przez pracownika, system poprosi o zeskanowanie twarzy.

Rejestracji twarzy można dokonać na urządzeniach mobilnych opartych o system Android i iOS oraz w trybie kiosk poprzez przeglądarkę na komputerze.

Kroki zapisu twarzy:
Pracownik zbliża się do urządzenia tak aby widoczna była twarz oraz karta QR.System po rozpoznaniu karty QR rozpocznie zapisywanie twarzy. Pracownik powinien ustawić się tak, aby twarz była w pełni widoczna w okręgu.Pracownik delikatnym ruchem kolistym skanuje twarz dookoła jak na poniższym filmie.To wszystko! Pracownik może już rejestrować swój czas pracy, a system zajmie się resztą.Odbijanie zdarzenia przez pracownika


Pracownik wraz z kartą QR podchodzi do urządzenia pełniącego rolę czytnika.
Pokazuje kartę QR wraz z twarzą do kamery.
System rejestruje odbicie lub wyświetla stosowny komunikat.

Obsługa


Podczas pierwszych odbić pracowników, szczególnie, gdy robią to w różnych miejscach, system może wymagać potwierdzenia (nauczenia się) twarzy pracowników.
Wszystkie zdarzenia, które będą potrzebować takiego potwierdzenia zobaczysz na widoku RCP > Zdarzenia.


Dokumenty (oświadczenia) do pobrania:Oświadczenie pracownika - PDF
Oświadczenie współpracownika - PDF


Wymagania techniczne


System AI rozpoznawania twarzy nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, ani nie naraża na dodatkowe koszty.
Urządzenia mobilne typu tablet/smartphone radzą sobie świetnie z tą funkcjonalnością, już przy użyciu kamery o rozdzielczości minimum 480x360px.

Android


Minimalne wymagania: procesor czterordzeniowy, 1 GB pamięci RAM, system Android 5.0 lub nowszy, kamera frontowa min 0.3 mpix
Zalecane wymagania: procesor czterordzeniowy lub ośmiordzeniowy, 2 GB pamięci RAM, kamera frontowa min 2.0 mpix, system Android 7.0 – im aktualniejszy, tym lepiej 👌

⚠ Urządzenie oparte o system Android musi posiadać dostęp do usług Google (Sklep Play), w celu pobrania aplikacji i jej późniejszych aktualizacji.

iOS


W przypadku systemu iOS aplikacja sprawdza się świetnie na każdym urządzeniu firmy Apple w wersji systemu 15 i wyżej.

Tryb kiosk (przeglądarka PC)


Zalecamy korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek takich jak:
Google Chrome - zalecana
Opera
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Safari

Aktualizowane na: 08/08/2023

Czy ten artykuł był pomocny?

Podziel się swoją opinią

Anuluj

Dziękuję!