Artykuły na: Ustawienia

Przenoszenie niewykorzystanych dni wolnych

System inEwi oferuje automatyczne przenoszenie niewykorzystanych dni wolnych na kolejne lata.

Limity zaktualizują się zawsze 1 stycznia kolejnego roku.

Zezwalaj na przeniesienie niewykorzystanych dni wolnych na kolejne lataOpcja znajduje się w Ustawieniach organizacji (ikona konta w aplikacji) > sekcja po lewej Wnioski.
Po jej włączeniu możesz wybrać, przez jaki czas niewykorzystane dni z poprzedniego roku będą dostępne do wyboru podczas składania wniosków.Po jej włączeniu, niewykorzystane dni wolne w obecnym roku, dodadzą się do puli dni wolnych na kolejny rok i będą możliwe do wyboru podczas składania wniosku.
Suma dni wolnych będzie widoczna na Kalendarzu przy nazwiskach pracowników, podczas zgłaszania wniosku przez pracownia, oraz z w przeglądzie wniosków.

DodatkowoZwróć uwagę, czy w karcie pracowników na widoku Zespół > sekcja po lewej Limity wniosków dla poprzedniego roku jest zaznaczona opcja Przenieś niewykorzystany limit.

Jak przypisać limity pracownikom?Przejdź do widoku Zespół na górnym pasku. Kliknij w pracownika > sekcja po lewej Limity wniosków.W tym miejscu możesz zdefiniować ilość limitów urlopowych na wybrany rok. Jeśli chcesz aby limit przenosił się na kolejny okres zaznacz przy nim opcję Przenieś niewykorzystany limit.
💡Limity możesz przypisać za pomocą Akcji grupowej dostępnej pod ikoną trzech kropek w prawym górnym rogu, na widoku Zespół. Dzięki temu, możesz kilkoma kliknięciami przypisać jednakowy limit wybranym lub wszystkim pracownikom na raz.

💡Gdzie sprawdzić ilość wykorzystanych i przysługujących dni wolnych na dany rok przypisanych do pracowników?
Zobacz ten artykuł - Limity urlopów

Aktualizowane na: 15/05/2024

Czy ten artykuł był pomocny?

Podziel się swoją opinią

Anuluj

Dziękuję!