Artykuły na: Funkcjonalności

Rozpoznawanie twarzy i wykrywanie nadużyć (AI) | BETA

Zastosowanie opracowanej technologii pozwala na realizację łatwej dla przedsiębiorstw oraz wygodnej i nieinwazyjnej dla pracowników rejestracji czasu pracy.
Technologia zapewnia bezpieczeństwo i łatwość korzystania z oprogramowania, rozwiązuje problem nieuprawnionej rejestracji czasu.

Jak to działa?


Technologia dzieli się na dwie główne funkcjonalności realizujące wieloetapową, automatyczną weryfikację użytkownika:
Rozpoznawanie twarzy
Wykrywanie nadużyć

Rozpoznawanie twarzy

Wykorzystując metody sztucznej inteligencji, system potrafi rozpoznawać twarz danego użytkownika przypisanego do karty QR.

Wykrywanie nadużyć

Wykorzystując metody sztucznej inteligencji, system weryfikuje, czy pracownik odbijający zdarzenie stoi fizycznie przed urządzeniem pełniącym rolę czytnika jakim jest tablet, smartphone lub tryb kiosk.

Dołączanie do beta-testów


Przejdź do Ustawienia organizacji (ikona konta w prawym górnym rogu aplikacji webowej) następnie w sekcji po lewej kliknij Zaawansowane i po prawej Dołącz do listy oczekujących.
Otrzymasz powiadomienie mailowe gdy wszystko będzie gotowe na Twoim koncie.Pamiętaj, że rozpoznawanie twarzy to funkcjonalność w wersji beta, dlatego włączamy ją na kontach klientów w ustalonej przez nas kolejności.

Pierwsza konfiguracja


W Ustawieniach organizacji (ikona konta w prawym górnym rogu aplikacji webowej) przejdź do sekcji Rejestracja czasu pracy. Włącz Użyj rozpoznawania twarzy.
Następnie zobaczysz dostępne dwie opcje:
Użyj rozpoznawania twarzy
Użyj wykrywanie oszustw
Włącz obie, lub tylko funkcję rozpoznawania twarzy.Rozpoznawanie twarzy


Podczas pierwszego odbicia karty przez pracownika, system poprosi o zeskanowanie twarzy.

Rejestracji twarzy można dokonać na urządzeniach mobilnych opartych o system Android i iOS oraz w trybie kiosk poprzez przeglądarkę na komputerze.

Kroki zapisu twarzy:
Pracownik zbliża się do urządzenia tak aby widoczna była twarz oraz karta QR.System po rozpoznaniu karty QR rozpocznie zapisywanie twarzy. Pracownik powinien ustawić się tak, aby twarz była w pełni widoczna w okręgu.Pracownik delikatnym ruchem kolistym skanuje twarz dookoła jak na poniższym filmie.To wszystko! Pracownik może już rejestrować swój czas pracy, a system zajmie się resztą.Odbijanie zdarzenia przez pracownika


Pracownik wraz z kodem QR podchodzi do urządzenia pełniącego rolę czytnika.
Pokazuje kod QR wraz z twarzą do kamery.
System rejestruje odbicie lub wyświetla stosowny komunikat.

Obsługa


Podczas pierwszych odbić pracowników, szczególnie gdy robią to w różnych miejscach, system będzie wymagał potwierdzenia (nauczenia się) twarzy pracowników.
Wszystkie zdarzenia, które będą potrzebować początkowo rozpatrzenia widoczne będą w widoku RCP > Zdarzenia.


Dokumenty do pobrania:Oświadczenie pracownika PDF

Oświadczenie współpracownika PDF


Wymagania techniczne


System AI rozpoznawania twarzy oraz wykrywania nadużyć nie potrzebuje dodatkowych urządzeń ani nie naraża na kolejne koszty.
Urządzenia mobilne typu tablet/smartphone radzą sobie świetnie z tą funkcjonalnością już przy użyciu kamery o rozdzielczości minimum 480x360px.

Android


Minimalne wymagania: procesor czterordzeniowy, 1 GB pamięci RAM, system Android 5.0 lub nowszy, kamera frontowa min 0.3 mpix
Zalecane wymagania: procesor czterordzeniowy lub ośmiordzeniowy, 2 GB pamięci RAM, kamera frontowa min 2.0 mpix, system Android 7.0 – im aktualniejszy, tym lepiej 👌

⚠ Urządzenie oparte o system Android musi posiadać dostęp do usług Google (Sklep Play), w celu pobrania aplikacji i jej późniejszych aktualizacji.

iOS


W przypadku systemu iOS aplikacja sprawdza się świetnie na każdym urządzeniu firmy Apple w wersji systemu 10.0 i wyżej.

Tryb kiosk (przeglądarka)


Zalecamy korzystanie z najnowszych wersji przeglądarek takich jak:
Google Chrome - zalecana
Opera
Mozilla Firefox
Microsoft Edge
Safari

Funkcja wykrywania nadużyć jest jeszcze niedostępna.

Aktualizowane na: 15/11/2023

Czy ten artykuł był pomocny?

Podziel się swoją opinią

Anuluj

Dziękuję!