Raport obecności

Zadaniem Raportu Obecności jest wyświetlanie informacji o stanie obecności pracowników, zgłaszanych przez nich statusów Start / Stop oraz dodatkowych.
Na kafelkach zobaczysz również informacje o wnioskach oraz delegacjach.

Najważniejszymi elementami Raportu Obecności są rodzaje wyświetlanych grafik.
💡 Dostępne Statusy zawsze podejrzysz po lewej stronie w sekcji Status.Cała legenda kolorów kafelków dostępna jest w systemie po lewej stronie w sekcji Status.

Zielony kafelek 🟩
Sygnalizuje, że pracownik odbił poprawnie statusy Start / Stop oraz dodatkowych. Jeżeli korzystasz z modułu "Grafiki pracy", oznacza to też, że pracownik przepracował dzień zgodnie z zaplanowanym rozkładem.

Żółty kafelek 🟨
Ostrzega, że pracownik pojawił się w pracy, jednak spóźnił się lub wyszedł przedwcześnie z pracy. Takiego dnia wystąpił brak normy w stosunku do zaplanowanego grafiku pracy. Wystarczy kliknąć w kafelek, aby poznać więcej szczegółów i dokonać niezbędnych zmian (po prawej stronie).

Fioletowy kafelek 🟦
Informuje o występujących nadgodzinach tego dnia.

Szary zaokrąglony kafelek
Informuje, że w tym dniu występuje rozpatrzona nieobecność, zgłoszona przez wniosek.

Delegacja
Pokazuje się jako nazwa delegacji na dole kafelka.

Pasek na kafelku
Wyświetla skrót nazwy złożonego i rozpatrzonego wniosku.

Czerwony zaokrąglony kafelek 🔴
Oznacza nieobecność, pomimo zaplanowanego grafiku pracy na dany dzień - czyli pracownik nie odbił zdarzeń w tym dniu. Występuje wówczas nieobecność nieusprawiedliwiona.
💡 Możesz dodać zapomniane zdarzenia po kliknięciu w kafelek - szczegóły wyświetlą się po prawej stronie.

Czerwony trójkąt 🔺
Alarmuje nas, że pracownik pojawił się w pracy niezgodnie z zaplanowanym grafikiem pracy, lub odbił swoje zdarzenia nieprawidłowo. Po więcej szczegółów należy kliknąć w trójkąt. Po prawej stronie pokażą się szczegóły dnia, w których będzie też opisany alert jeśli występuje.

Wypaskowane ukośnie kafelki
Oznaczają zaplanowany ale jeszcze nieopublikowany grafik pracy na te dni.

Alerty

Alert Jedno lub kilka zdarzeń nie ma pary
Występuje gdy pracownik zapomniał odbić parę do zdarzenia Start lub Stop. Możesz dodać brakujące zdarzenie po kliknięciu w trójkąt - po prawej stronie pokażą się szczegóły dnia.

Alert Nie możesz łączyć różnych typów grafiku pracy i/lub zdarzenia nie pokrywają się z grafikiem.
Świadczy o zgłoszonej więcej niż jednej parze Start / Stop w ciągu dnia, przy przypisanym grafiku normowanym. W takiej sytuacji należy zmienić grafik na nienormowany z daną ilością godzin do przepracowania w ciągu dnia. Grafik nienormowany pozwala na użycie dowolnej ilości par Start / Stop w ciągu dnia.

Alert NIEOBECNOŚĆ
Oznacza, że pracownik miał zaplanowany grafik, ale nie zgłosił Start ani Stop w ciągu dnia. Możesz dodać brakujące zdarzenie po kliknięciu w trójkąt - po prawej stronie pokażą się szczegóły dnia.

Alert W dniu z urlopem nie mogą występować nadgodziny
Alert jest widoczny gdy w dniu kiedy zostało wybrane wolne (wniosek), czas pracy z urlopem (łącznie) daje więcej godzin niż zostało ich zaplanowanych w grafiku (norma). Przykładem jest dzień kiedy czas pracy wraz z wolnym łącznie daje 8h i 25 minut, gdzie grafik tego dnia został zaplanowany na 8h. W dni kiedy wybieramy wolne nie mogą wystąpić nadgodziny. Czas ten może wynosić maksymalnie tyle ile zaplanowano w grafiku pracy.

Edytuj Start / Stop.

W widoku raportu obecności istnieje możliwość edytowania zdarzeń. Aby edytować zdarzenie klikamy w dowolny dzień, w którym status został zgłoszony przez pracownika. Po prawej stronie pokażą się szczegóły dnia. Edycja jest bardzo prosta. Klikamy w wybraną godzinę statusu i system automatycznie nas przekierowuje do okna edycji. Dokonujemy edycji, wybieramy przycisk Zapisz. Zdarzenie zostało edytowane.

Pobierz

Na górnym pasku, po kliknięciu w przycisk Pobierz, aplikacja inEwi oferuje pobranie do pliku Listy Obecności oraz Raportu szczegółowego.

Eksport

Na górnym pasku, po kliknięciu w przycisk Pobierz, aplikacja inEwi oferuje eksport do specjalnie przygotowanego pliku pod wybrany program kadrowo-płacowy.
Czy ten artykuł był pomocny?
Anuluj
Dziękuję!