Raport obecności

Zadaniem Raportu Obecności jest wyświetlanie informacji o zgłaszanych przez pracowników statusach Wejścia oraz Wyjścia (również statusy dodatkowe – jeżeli takie są zdefiniowane i zgłaszane).

Najważniejszymi elementami Raportu Obecności są rodzaje wyświetlanych grafik.

Raport obecności

Zielony kafelek
Sygnalizuje, że pracownik odbił poprawnie statusy Wejścia oraz Wyjścia (jeżeli korzystamy z modułu "Grafiki pracy", oznacza to, że pracownik przepracował dzień zgodnie z zaplanowanym rozkładem).

Żółty kafelek
Ostrzega, że pracownik pojawił się w pracy, jednak spóźnił się lub wyszedł przedwcześnie z pracy. Takiego dnia wystąpił brak normy w stosunku do zaplanowanego grafiku. Wystarczy kliknąć w kafelek, aby poznać więcej szczegółów.

Czerwony kafelek
Oznacza nieobecność, pomimo zaplanowanego rozkładu na dany dzień. Takiego dnia występuje nieobecność nieusprawiedliwiona.

Trójkąt zielony
Mówi o tym, że pracownik aktualnie znajduje się w pracy i pojawił się zgodnie z rozkładem. System czeka teraz na zamknięcie dnia poprzez zgłoszenie statusu Wyjście.

Trójkąt czerwony
Alarmuje nas, że pracownik pojawił się w pracy niezgodnie z zaplanowanym grafikiem pracy, lub odbił swój status nieprawidłowo. Po więcej szczegółów należy kliknąć w trójkąt.

Alert PRZYPISANO ZŁY ROZKŁAD
Świadczy o zgłoszonej więcej niż jednej parze Wejścia/Wyjścia w ciągu dnia, przy przypisanym grafiku normowanym. W takiej sytuacji należy zmienić grafik na nienormowany z daną ilością godzin do przepracowania w ciągu dnia. Grafik nienormowany pozwala na użycie dowolnej ilości par Wejścia/Wyjścia w ciągu dnia.

Alert NIEOBECNOŚĆ
Oznacza, że pracownik miał zaplanowany grafik, ale nie zgłosił Wejścia ani Wyjścia w ciągu dnia. Opis jak dodać ręcznie takie zdarzenia. znajduje się w tym artykule: Dodawanie zdarzeń pracownikom (nieobecność).

Alert PRZEKROCZONO DOSTĘPNY DO WYBRANIA CZAS PRACY
Sytuacja ma miejsce gdy został wybrany rodzaj wolnego "Wolne za PRACĘ w święto" lub "Wolne z tytułu 5 dniowego czasu pracy" gdzie pracownik nie pracował takiego dnia - brak zdarzeń Wejścia i Wyjścia, stąd ten komunikat.
Sugerujemy usunąć ten wniosek i przypisać inny. Jeśli było to wolne za święto, najlepiej będzie dodać do systemu nowy rodzaj wolnego o przykładowej nazwie "Wolne za święto".
Aby zdefiniować własny rodzaj nieobecności o dowolnej nazwie, wystarczy przejść do Ustawień aplikacji, wybrać zakładkę Urlopy, a następnie niebieski przycisk "Zarządzaj". W nowym widoku, przycisk "Dodaj nowy rodzaj nieobecności" pozwala na zdefiniowanie nowego typu nieobecności.

Edytuj Wejście/Wyjście.

W widoku raportów obecności istnieje możliwość edytowania zdarzeń. Aby edytować zdarzenie klikamy w dowolny dzień, w którym status został zgłoszony przez pracownika. Wyświetli się okno, w którym na samym dole znajdować będą się zgłoszone statusy. Edycja jest bardzo prosta. Klikamy w wybraną godzinę statusu i system automatycznie nas przekierowuje do okna edycji. Dokonujemy edycji, wybieramy przycisk ZAPISZ. Zdarzenie zostało edytowane. Jeżeli pracownik zgłosił tylko jeden status (np. tylko Wejście, zapominając o Wyjściu) system automatycznie podpowie znakiem zapytania, że należy zaktualizować (dodać) temu pracownikowi status. W takiej sytuacji wystarczy kliknąć w pytajnik i dodać odpowiednią godzinę.

Eksport

Na górnym pasku ikon, po kliknięciu w ikonę eksportu, aplikacja inEwi oferuje eksport Raportu Obecności do następujących formatów:

PDF
CSV
Excel
Symfonia – plik kompatybilny z programem Symfonia
Optima - plik kompatybilny z programem Optima
R2płatnik - plik kompatybilny z programem R2Płatnik
E-mail
Czy ten artykuł był pomocny?
Anuluj
Dziękuję!