Raport obecności

zadaniem raportów obecności jest wyświetlanie informacji o zgłaszanych przez pracowników statusach wejścia oraz wyjścia (również statusy dodatkowe – jeżeli takie są zdefiniowane i zgłaszane).

Najważniejszymi elementami raportu obecności są rodzaje wyświetlanych grafik.

Raport obecności

Zielony prostokąt
sygnalizuje, że pracownik odbił poprawnie statusy wejścia oraz wyjścia (ewentualnie, jeżeli korzystamy z modułu Grafiki pracy, że przepracował dzień zgodnie z zaplanowanym rozkładem).

Żółty prostokąt
ostrzega, że pracownik pojawił się w pracy, jednak spóźnił się lub wyszedł przedwcześnie z pracy.

Czerwony prostokąt
oznacza nieobecność, pomimo zaplanowanego rozkładu na dany dzień.

Trójkąt zielony
mówi nam, że pracownik aktualnie znajduje się w pracy i pojawił się zgodnie z rozkładem. System czeka teraz na zamknięcie dnia poprzez zgłoszenie statusu WYJŚĆIE.

Trójkąt czerwony
alarmuje nas, że pracownik pojawił się w pracy niezgodnie z zaplanowanym grafikiem pracy, lub odbił swój status nieprawidłowo. Po więcej szczegółów należy kliknąć w trójkąt.

Edytuj wejście/wyjście.

W widoku raportów obecności istnieje możliwość edytowania zdarzeń. Aby edytować zdarzenie klikamy w dowolny dzień, w którym status został zgłoszony przez pracownika. Wyświetli się okno, w którym na samym dole znajdować będą się zgłoszone statusy. Edycja jest bardzo prosta. Klikamy w wybraną godzinę statusu i system automatycznie nas przekierowuje do okna edycji. Dokonujemy edycji, wybieramy przycisk ZAPISZ. Zdarzenie zostało edytowane. Jeżeli pracownik zgłosił tylko jeden status (np. tylko wejście, zapominając o wyjściu) system automatycznie podpowie znakiem zapytania, że należy zaktualizować (dodać) temu pracownikowi status. W takiej sytuacji wystarczy kliknąć w ten pytajnik i dodać odpowiednią godzinę.

Eksport

Na górnym pasku ikon po kliknięciu w ikonę eksportu aplikacja inEwi oferuje eksport raportów obecności do następujących formatów:

PDF
CSV
Excel
Symfonia – plik kompatybilny z programem Symfonia
Optima - plik kompatybilny z programem Optima
R2płatnik - plik kompatybilny z programem R2Płatnik
E-mail
Czy ten artykuł był pomocny?
Anuluj
Dziękuję!