Tworzenie konta do pobierania raportów e-zwolnień pracowników.

Instrukcja krok po kroku:

Wchodzimy na stronę www.zus.pl
Zaloguj się do PUE - jedną z oferowanych metod logowania:
Login i hasło,
Profil zaufany,
Certyfikat kwalifikowany,
Bankowość elektroniczna.

UWAGA! Jeśli nie masz konta PUE, zarejestruj się: https://www.zus.pl/pue/rejestracja

Po zalogowaniu:
1.1. Przejdź do widoku "Płatnik" (w prawym górnym rogu).1.2. Następnie kliknij w “Zaświadczenia lekarskie”,
1.3. Przewiń stronę na sam dół,1.4. Zdefiniuj adres e-mail i hasło klikając w “Ustaw adres e-mail i hasło”,1.5. Kliknij "Zapisz".

Następnym krokiem jest zdefiniowanie harmonogramów.

ZUS e-ZLA ograniczył tworzenie automatycznych raportów do tygodnia lub miesiąca. Jedynym wyjątkiem jest posiadanie ponad tysiąca ubezpieczonych, wówczas można zdefiniować harmonogram, aby generował się codziennie.

2.1. Kliknij w "Modyfikuj harmonogram".2.2. Zaznacz status harmonogramu, aby był aktywny.
2.3. Wybierz cykliczność:
Co tydzień
Co miesiąc
2.4. Uzupełnij dzień tygodnia w jaki dzień mają się generować raporty w przypadku wyboru cykliczności "Co tydzień" lub wybierz datę pierwszego raportu w przypadku wyboru cykliczności "Co miesiąc".
2.5. Wprowadź DOKŁADNIE takie samo hasło, jakie zostało zdefiniowane podczas wpisywania e-mail i hasła we wcześniejszych punktach.2.6. Kliknij "Zapisz".


Połączenie utworzonego adresu mailowego wraz z harmonogramem z inEwi.

W tym celu:
3.1. Zaloguj się do inEwi.pl
3.2 Przejdź do Ustawień systemu (klikając na konto w prawym górnym rogu) > Integracje > kliknij “Połącz” przy ZUS e-ZLA3.3. Wpisz adres mailowy, hasło (wcześniej zdefiniowane na stronie PUE) i NIP firmy, a następnie kliknij “Połącz”.3.4. W widoku konfiguracji wpisz numery PESEL wszystkich pracowników, dla których chcesz, aby zwolnienia pobierały się automatycznie.Pobieranie wygenerowanych raportów z ostatnich 2 dni odbywa się codziennie.

Synchronizacja następuje automatycznie raz dziennie ok 4:00-5:00 rano.
Możesz pobrać wnioski urlopowe (L4) ręcznie na widoku Grafików pracy lub Urlopów, klikając w ikonę koła zębatego u góry ekranu:

Widok - Grafik pracy

Widok - Urlopy

Ręczne pobranie wniosków synchronizuje raporty z ostatnich 28 dni.

⚠ Uwaga! Pomimo codziennej synchronizacji po stronie inEwi, generowanie raportów w systemie ZUS e-ZLA (PUE) odbywa się jedynie w interwale tygodniowym lub miesięcznym. Powoduje to, że integracja nie działa w czasie rzeczywistym co skutkuje wystąpieniem opóźnienia w imporcie zwolnień lekarskich (L4) z ZUS e-ZLA, maksymalnie do jednego miesiąca (zależnie od wyboru cykliczności tworzenia harmonogramu).


W celu późniejszej rekonfiguracji, wystarczy przejść do Ustawień inEwi > Integracje i kliknąć w przycisk “Konfiguracja” przy sekcji ZUS e-ZLA.

W celu rozłączenia, należy kliknąć przycisk “Rozłącz” przy sekcji ZUS e-ZLA.💡 Możesz również zaimportować lub zaktualizować listę pracowników wraz z numerami PESEL bezpośrednio z pliku formatu Excel.Czy ten artykuł był pomocny?
Anuluj
Dziękuję!